Eskişehir, Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, ilçe geleceğine yön yerecek projelerini yanıttı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda gelecek dönem hayata geçireceği projeleri tanıtmak üzere muhteşem bir kalabalık ile lansman toplantısı düzenledi. Başkan Ataç, “Büyükşehir’de Ayşe Ünlüce, Odunpazarı’nda Kazım Kurt. Bu 3’lüyü kimse deviremez. Sevgili dostlar, şu manzara zaten diyor ki, bitti artık bu iş. Yolumuz açık olsun” diye konuştu.

Toplantıya Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, OdunpazarıBelediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Tepebaşı Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönemlerde hayata geçirilen projelerin tanıtımı ile başladı. Ardından Başkan Ataç’ın yeni dönem projeleri katılımcılara takdim edildi.

“Ahmet Başkanın ve sosyal belediyeciliğinin şefkatli elleri her zaman omuzlarımızda”

Programda ilk olarak kürsüye gelen CHP İl Başkanı Talat Yalaz, “Hayat pahalılığı altında, enflasyon altında halkımız eziliyor. Bu nedenle belediyelerimiz bütçelerinin önemli bir kısmını sosyal yardımlara ayırdılar. Haliyle belediyelerde ekonomik krizden nasibini alıyor. Enflasyon nedeniyle merkezi bütçenin azlığının yansıması nedeniyle zor günler geçiriyorlar. Ama ne mutlu bize ki Tepebaşı ne hizmetten geri kaldı, ne de Ahmet Başkanımız en ufak bir mazeret üretti. Hatta birçok konuda devletin, merkezi idarenin yapması gerekenleri de belediyemiz yaptı, yapıyor. Ahmet Başkanın ve sosyal belediyeciliğinin şefkatli elleri her zaman omuzlarımızda” diye konuştu.

“SİZLERE EMANET EDİYORUM”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise “Sakın bu yalanlara kanıp şehrinizi satmayın, oylarınızı satmayın. Şehrinizi bir büyük maceraya atmayın. İşte Kazım, işte Ahmet, işte Ayşe Ünlüce. Türkiye ilk defa bir cumhuriyet bayanı, bu toprakların kültürlü bir kadını, bir hukukçunun bu şehri nasıl yönettiğine şahit olacak. Ve görecek hanımlar nasıl yönetir bu şehri. Onu ve Kazım ile Ahmet’i sizlere emanet ediyorum. Yalnız kendi attığınız oylar değil, karşı oylardan da 3-4 kişiyi ikna etmek size vatan borcudur, şehir borcudur” dedi.

“BEN DE BİR TEPEBAŞI SEÇMENİ OLARAK MERAK EDİYORUM”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da “20 yıldır Tepebaşı’mızı başarıyla yöneten Sayın Ahmet Ataç yeni dönem projelerini bize tanıtacak. Ben de bir Tepebaşı seçmeni olarak merak ediyorum ve biri diyor ya, ‘Şaban Bey, toplantının yıldızı ben olmam lazım. Soru sorma’ diyordu. Onun için toplantının yıldızı Ahmet Abi olması lazım, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

“DOĞRU, ŞEFFAF, HALKÇI BELEDİYECİLİK SÖZÜ VERİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Tepebaşı’nın çok büyük bir gelişme gösterdiğini ve bu gelişimin devam etmesi için 5 yıl daha Tepebaşı’nda Ahmet Ataç’la birlikte yol alınması gerektiğini söyledi. Eskişehir’de halkçı ve demokratik belediye anlayışıyla hizmet sürdürdüklerini söyleyen Ayşe Ünlüce, “Tepebaşı’nı bu kadar güzel yapan başkanımız, büyük bir fedakarlıkla Tepebaşı’nı geliştiren Ahmet Başkanımız, önümüzdeki 5 yıl daha Tepebaşı’nda başkan olacak. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç, OdunpazarıBelediye Başkanımız Kazım Kurt ve kırsal belediye başkanlarımızla beraber biz size doğru, şeffaf, halkçı belediyecilik sözü veriyoruz. Ben diyorum ki; ‘Merak etme sen Tepebaşı, Ahmet ataç yanınızda’. Ben diyorum ki işimiz gücümüz Tepebaşı, işimiz gücümüz Odunpazarı işimiz gücümüz Eskişehir” dedi.

“HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL PROJELER”

Sahneye, “Tepebaşı seninle gurur duyuyor” tezahüratları eşliğinde çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “1999’da Sevgili Yılmaz Hocam ile değerli liderimiz rahmetli Bülent Ecevit’in önerisi ile DSP’den belediye başkanı seçildik. O zaman vatandaşımız, ‘bizim özgürce yaşayıp, onur duyabileceğimiz bir kent oluşturursanız yanınızda oluruz’ dediler. Ve bizi seçtiler, bugün hale seçiyorsunuz. Bu tespit o kadar doğruydu ki bize yön verdi. O ilk 5 yıl içinde mütevazı Tepebaşı’nın geleceği hazırlandı. Altyapısı, üstyapısı yapıldı, yeşil alanları tanzim edildi. 2. dönemimde ise artık Tepebaşı’nın kaderi farklı bir yöne gitmeye başladı. Hiç sıradan bir iş yapmak istemedik. Yapacağımız işlerde Türkiye’de ilk olmasına da dikkat ettik. Bunu da başardık. Geçmiş dönem projelerimizi izlediniz, hepsi birbirinden güzel projeler. 1999’da Tepebaşı’nda spor sahası diye bir şey yoktu. Market değil iri bakkal yoktu. Bakın, Batıkent’te Murat Kent’in olduğu alanlarda kamyon kasasının içinde bakkal vardı. Oradan alışveriş yapılıyordu. Bunu Tepebaşılı olanlar çok iyi bilir. Tozunu, çamurunu çok iyi bilir. Şehre geldiğinde çamurun renginden mahallesi söylenirdi. Şirintepe’den, Çamlıca’dan geliyor. Farklı renklerde gördüğü mahallesinin ayrımı yapılıyordu. Ama bugün Çamlıca Eskişehir’in en geniş mahallelerinden biri oldu. O zaman 20 bin nüfusu olan Çamlıca’da bugün 65 bin nüfus var. Kurak bir Tepebaşı’ydı, bugün 2 bin 500 dönüm yeşil alanı suluyoruz. Kişi başına 13 metrekare yeşil alan düşüyor. İstanbul’da kişi başına 30 santimetrekare düşen yerler var. Eskişehir gerçekten bir yeşil cenneti oldu” diye konuştu.

“BU 3’LÜYÜ KİMSE DEVİREMEZ”

GELECEK DÖNEM PROJELERİ

Başkan Ataç gelecek 5 yıl için de Tepebaşı’na dair yeni hayaller kurmaya, kente yeni değerler katma isteği ile çalışmaya devam ediyor. Ataç’ın, önümüzdeki 5 yılda Tepebaşı’na katmayı planladığı değerler arasında spor komplekslerinden erken çocukluk eğitim merkezlerine, öğrenci yurtlarından diş sağlığı merkezlerine, afet koordinasyon ve lojistik merkezinden iklim dostu imar planlamalarına kadar pek çok çalışma yer alıyor. İlçenin birçok noktasında hayata geçirilecek yeni projeler ile Başkan Ataç, her zaman olduğu gibi her mahalleden binlerce insanımızın yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

Başkan Ataç engellileri, çocukları, gençleri, kadınları, emeklileri, esnafları, üreticileri, deneyimli büyükleri ile birlikte tamamı mutlu, üretken, sosyal bir Tepebaşı için bu kentin yanında olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x